Mezi základní přednosti technologie broušení keramickými kotouči patří:

  • Lyže výborně drží i na zledovatělém sněhu díky dokonalé geometrii, přesným úhlům broušení a jemnému hladkému povrchu hran.
  • Lepší točivost.
  • Hrany si zachovávají ostrost delší dobu.


Technologii broušení hran keramickými kotouči používá většina výrobců lyží při finální úpravě hran, předtím než lyže opustí továrnu. Broušením na stroji s keramickými kotouči proto vrátíte hranám jejich původní ostrost. Lyže budou znovu jako nové!


Srovnání tradiční technologie broušení hran brusným pásem s moderním broušením keramickými kotouči.

Základní broušení hran brusným pásem se vyznačuje touto charakteristikou:

  1. Nepřesná geometrie hran.
  2. Zaoblená plocha hrany.
  3. Drsný povrch hrany a ostří.

Moderní technologie broušení hran keramickými kotouči se vyznačuje touto charakteristikou:

  1. Přesné úhly hran.
  2. Dokonalá rovinnost plochy hrany.
  3. Jemný,hladký povrch hrany a ostří.

 

Rozdíl mezi broušením keramickými kotouči a základním broušením brusným pásem je detailně zobrazeno v grafech. Zde je patrné nepřesné úhlování hrany u brusných pásù, kde není možné docílit správné ostrosti hran. Navíc patentovaná metoda oscilace keramických kotoučů od firmy WINTERSTEIGER je zároveň velmi šetrná k hranám, kdy nedochází k nadměrnému odběru materiálu. Oscilaci používají všechny stroje firmy WINTERSTEIGER vybavené keramickými kotouči. Navíc je tato technologie doplněna o široký výběr úhlů, které vyhoví každému lyžaři.Broušení hran keramickými kotouči

Broušení hrany keramickými kotouči

Graf broušení hrany keramickými kotouči


Základní broušení hran brusným páskem

Broušení hrany brusným páskem

Graf broušení hrany brusným páskem
Důkazem o výjimečnosti broušení hran keramickými kotouči je většina světových výrobců, které tuto technologii používají. Mezi ně patří značky jako jsou  Atomic, Fischer, Blizzard, Rossignol, Salomon, Völkl a další.

Dále se technologie keramických kotoučů WINTERSTEIGER uplatňuje v závodním oddělení, kde nejlepší lyžaři světa využívají broušení keramickými kotouči, např. reprezentace Rakouska, Německa, Švédska a další.