Servis, diagnostika a měření kapacity akumulátorů


Nabízíme kompletní péči o baterii vašeho elektrokola, elektrokoloběžky a dalších podobných zařízení

Díky nejmodernějšímu diagnostickému vybavení jsme schopni plně otestovat veškeré typy baterií (Li-Ion, Li-Pol, LiFePO4, Ni-Cd, Ni-MH, Pb ...) s napětím do 60V

Toto zařízení ve spojení s počítačem dokáže kromě základních veličin změřit reálnou kapacitu baterie, vnitřní odpor, a pomocí několika druhů testů dokáže zobrazit a zaprotokolovat vybíjecí křivky baterie, ze kterých lze určit v jakém stavu se baterie nachází, případně diagnostikovat závadu článků.


Zátěžový test baterie - změření kapacity

Cena testu 300,- Kč

Tento test se používá pro změření aktuální kapacity baterie. Při měření se simuluje zatížení baterie v reálném provozu, kdy cyklista opakovaně brzdí a následně se rozjíždí a při tom využívá maximální asistenci elektropohonu. Pomocí diagnostického zařízení je baterie kontrolovaně vybíjena a zatěžována až do okamžiku odpojení obvodem BMS uvnitř baterie.

Z měření je zpracován protokol s naměřenými hodnotami, zejména reálnou kapacitou akumulátoru, vnitřním odporem baterie a vybíjecími křivkami. Tento test trvá cca 6 hodin.

Díky tomuto testu jsme schopni určit kapacitu baterie, možnou závadu baterie, případně je test vhodný i pro ověření reálné kapacity baterie např. před koupí použitého elektrokola.

Baterie na testování je nutné dodat spolu s nabíječkou, popřípadě klíčky ke spínací skříňce, abychom mohli ověřit, že vše správně funguje.