Kamenná prodejna dočasně uzavřena. Eshop je plně v provozu. Osobní výdej zboží po dohodě u okénka mimo provozovnu. Objednaná kola a elektrokola zasíláme přepravou DPD nebo osobním rozvozem do 50km od provozovny zdarma. Servis kol není momentálně v provozu. Více informací ZDE

Servis, diagnostika a měření kapacity akumulátorů


Nabízíme kompletní péči o baterii vašeho elektrokola, elektrokoloběžky a dalších podobných zařízení

Díky nejmodernějšímu diagnostickému vybavení jsme schopni plně otestovat veškeré typy baterií (Li-Ion, Li-Pol, LiFePO4, Ni-Cd, Ni-MH, Pb ...) s napětím do 60V

Toto zařízení ve spojení s počítačem dokáže kromě základních veličin změřit reálnou kapacitu baterie, vnitřní odpor, a pomocí několika druhů testů dokáže zobrazit a zaprotokolovat vybíjecí křivky baterie, ze kterých lze určit v jakém stavu se baterie nachází, případně diagnostikovat závadu článků.


Nejčastější závady baterií elektrokol

  • baterii nelze plně nabít, nabíječka ale hlásí plně nabito
  • baterie je zcela vybitá a nelze vůbec nabít
  • dojezd elektrokola náhle prudce poklesl

Pokud některou z těchto závad trpí baterie vašeho elektrokola, neváhejte se na nás obrátit. V mnoha případech jsme schopni servisním zásahem baterii zachránit a výrazně tím prodloužit její životnost. Cena takovéto opravy se většinou pohybuje v rozmezí 500 až 1500 Kč.

        

Zátěžový test baterie - změření kapacity

Cena testu 300,- Kč

Tento test se používá pro změření aktuální kapacity baterie. Při měření se simuluje zatížení baterie v reálném provozu, kdy cyklista opakovaně brzdí a následně se rozjíždí a při tom využívá maximální asistenci elektropohonu. Pomocí diagnostického zařízení je baterie kontrolovaně vybíjena a zatěžována až do okamžiku odpojení obvodem BMS uvnitř baterie.

Z měření je zpracován protokol s naměřenými hodnotami, zejména reálnou kapacitou akumulátoru, vnitřním odporem baterie a vybíjecími křivkami.
Test trvá přibližně 1 - 2 pracovní dny, neboť je nutné baterii zcela vybít a následně znovu nabít.


Díky tomuto testu jsme schopni určit přesnou kapacitu baterie, možnou závadu baterie, případně je test vhodný i pro ověření reálné kapacity baterie např. před koupí použitého elektrokola.

Baterie na testování je nutné dodat spolu s nabíječkou, popřípadě klíčky ke spínací skříňce, abychom mohli ověřit, že vše správně funguje.

Více informací na tel. 606 455 609