Servis, diagnostika a měření kapacity akumulátorů


Nabízíme kompletní péči o baterii vašeho elektrokola, elektrokoloběžky a dalších podobných zařízení

Díky modernímu diagnostickému vybavení Bech Akku power AD60 jsme schopni plně otestovat veškeré baterie typu Li-Ion, Li-Pol a LiFePO4 s napětím do 60V

Pomocí tohoto zařízení  dokážeme kromě základních veličin změřit reálnou kapacitu baterie, vnitřní odpor článků a zaprotokolovat vybíjecí křivky baterie, ze kterých lze určit v jakém stavu se baterie nachází, případně diagnostikovat závadu.


Nejčastější závady baterií elektrokol

  • baterii nelze plně nabít, nabíječka ale hlásí plně nabito
  • baterie je zcela vybitá a nelze vůbec nabít
  • dojezd elektrokola náhle prudce poklesl

Pokud některou z těchto závad trpí baterie vašeho elektrokola, neváhejte se na nás obrátit. V mnoha případech jsme schopni servisním zásahem baterii zachránit a výrazně tím prodloužit její životnost. Cena takovéto opravy se většinou pohybuje v rozmezí 900 až 1500 Kč.

        

Zátěžový test baterie - změření kapacity

Cena testu 400,- Kč

Tento test se používá pro zjištění aktuální kapacity baterie (akumulátoru). Při měření se simuluje zatížení baterie v reálném provozu, kdy cyklista opakovaně brzdí a následně se rozjíždí a při tom využívá maximální asistenci elektropohonu. Pomocí diagnostického zařízení je baterie kontrolovaně vybíjena a zatěžována až do okamžiku odpojení obvodem BMS uvnitř baterie.

Z měření je zpracován protokol s naměřenými hodnotami, zejména reálnou kapacitou akumulátoru, vnitřním odporem baterie a vybíjecími křivkami.


Díky tomuto testu jsme schopni určit přesnou kapacitu baterie, možnou závadu baterie, případně je test vhodný i pro ověření reálné kapacity baterie např. před koupí nebo prodejem použitého elektrokola.


Test trvá zpravidla několik hodin, neboť je nutné baterii před měřením zcela nabít, měřením vybít a následně znovu nabít na plnou kapacitu.

Otestování baterie je možné i na počkání (cca 2hod.) Baterii je ale nutné přinést zcela nabitou.


Baterie na testování je nutné dodat spolu s nabíječkou, popřípadě klíčky ke spínací skříňce, abychom mohli ověřit, že vše správně funguje.

Objednání služby a více informací na tel. 606 455 609