V naší prodejně naleznete největší nabídku kvalitních elektrokol na Sedlčansku

Elektrokola prodáváme a servisujeme již od roku 2009,  sami je již řadu let aktivně používáme a zárověn také testujeme. Prodáváme pouze elektrokola o jejichž kvalitě jsme stoprocentně přesvědčeni. Nabídnout vám můžeme  elektrokola horská, krosová, trekingová, městská, skládací i elektro tříkolky, případně vám přestavíme vaše stávající kolo na elektrokolo z nabídky přestavbových sad, které jsou k dispozici v bohatém výběru pohonů, baterií a ovládacích jednotek.

Na všechna elektrokola z naší nabídky poskytujeme kompletní záruční i pozáruční servis, včetně zajíštění veškerých náhradních dílů v případě poruchy

 

Co nabízíme:

  • Kvalitní elektrokola renomovaných značek      elektrokola lectron.jpg elektrokolo%20lectron.jpg
logo_crussis.jpg foto_web_guera_8(1).jpg
elektrokola%20spirit.png 11880.jpg
elektrokola%20leaderfox.jpg leader-fox-swan-27-5.jpg
elektrokola%20apache.jpg apache.jpg


            

  • Přestavbové sady s možností odborné montáže
  • Kompletní záruční a pozáruční servis elektrokol
  • Repase vysloužilých baterií s možností navýšení stávající kapacity... více info
  • Půjčovnu elektrokol a elektrokoloběžek... více info

 

Chcete vyzkoušet jak elektrokolo funguje?

Není nic jednodužšího než navštívit naší prodejnu, případně si předem tel. domluvit nezávaznou 15 - 30 min. zkušební jízdu v okolí naší prodejny. Každý zájemce o vyzkoušení elektrokola bude před jízdou podrobně seznámen s funkcemi  a ovládáním kola. V případě, že si chcete vyzkoušet elektrokolo na delší vyjíždce, je možné využít naší půjčovnu elektrokol, kde vám za poplatek vypůjčíme elektrokolo na libovolně dlouho dobu. Pokud se rozhodnete do 14 dnů od výpůjčky elektrokolo v naší prodejně zakoupit, odečteme vám z ceny nového elektrokola zaplacené půjčovné až do hodnoty 500,- Kč, což odpovídá 1 dni zapůjčení.


Ceník a podmínky půjčovny ZDE

 JAK VYBRAT ELEKTROKOLO?

 

Při výběru elektrokola si nejdříve zodpovězte následující otázky:

1) Za jakým účelem si elektrokolo pořizujete?
2) Kde budete na elektrokole nejčastěji jezdit?
3) Jak často a jak dlouhé vzdálenosti potřebujete ujet?
4) Zda zvolit rám se zvláštními vlastnostmi (např. skládací nebo s nízkým nástupem)? 
5) Kolik peněz chcete do elektrokola investovat?

 

V naší nabídce najdete několik typů elektrokol. Každé z nich nabízí jiné vlastnosti:

 

 Městská

Jsou určená zejména pro jízdu po zpevněných komunikacích, můžete s nimi však vjet i do lehčího terénu (nezpevněné lesní a polní cesty). Jsou vybavena jednopřevodníkem a vícerychlostním nábojem nebo přehazovačkou. Všechny modely jsou vybaveny odrazkami, osvětlením, blatníky a nosičem. Některé modely mají rám s nízkým nástupem určený pro lidi s pohybovým omezením. Na výběr máte mezi dámskými a pánskými verzemi s velikostmi kol 26“ nebo 28“.

 

 Terénní

Jsou vhodná pro jízdu v náročnějším terénu, ale bez problému s nimi můžete jezdit i po městě. V nabídce máme kola trekingová i horská. Jsou většinou vybavena trojpřevodníkem a přehazovačkou, všechny modely mají odpruženou vidlici, některé pak kotoučové brzdy.

 

 Skládací

Skládací elektrokola jsou vhodná pro ty, kteří je chtějí převážet v autě, MHD nebo výtahem a ideální jsou také do karavanu nebo na loď. Složené elektrokolo je velice skladné i v bytě. Tato elektrokola mají velikost kol 20“. Jezdit na nich můžete ve městě i v lehkém terénu.

 

 Elektrosady

Nechcete se vzdát svého stávajícího kola? Můžete si ho u nás nechat elektrifikovat. Elektrosady obsahují veškeré díly potřebné pro přeměnu vašeho kola na elektrokolo. Navíc, když si ponecháte své původní kolo bez motoru (s obyčejným nábojem), můžete jeho výměnou a vyjmutím baterie velmi snadno udělat z elektrokola běžné kolo s podstatně nižší hmotností.

 

Na jaké vlastnosti byste se měli při výběru elektrokola dále zaměřit?

 

 Motor a jeho výkon

Podle evropské legislativy lze na pozemních komunikacích používat pouze elektrokola vybavená motorem o maximálním výkonu 250W. Na trhu narazíte i na kola s vyšším výkonem, ta ale nejsou schválená pro provoz na pozemních komunikacích. Vyšší výkon vám samozřejmě poskytne větší pomoc při jízdě do kopce, zároveň však motor spotřebuje více energie a zmenší se tak dojezdová vzdálenost. Podle umístění rozlišujeme motory na přední, zadní a středové. S ohledem na stabilitu kola jsou nejlepší motory umístěné ve šlapacím středu, jejich cena je však ze všech uvedených variant nejvyšší.

 

 Reálný dojezd

Dojezd elektrokola je velice specifická záležitost a záleží na mnoha faktorech. Nejdůležitějšími faktory jsou kapacita baterie a množství práce, kterou je baterie schopna udělat, udávané ve Wh = napětí (V) x kapacita (Ah). Dalšími faktory jsou profil trasy, styl jízdy, použitá úroveň výkonu motoru, hmotnost jezdce a nákladu, povětrnostní podmínky, seřízení kola nebo nahuštění plášťů. Výrobci elektrokol většinou uvádějí maximální dojezd za optimálních podmínek u průměrně těžkého jezdce a při středním režimu asistence.