Repase baterií do elektrokol


Provádíme repase všech typů Li-ion baterií do elektrokol za použití profesionálních článků Samsung, Panasonic a LG
určených pro vysoké proudové zatíženíŽivotnost moderních baterií do elektrokol bohužel není neomezená. Kvalitní, značková baterie vydrží v elektrokole sloužit přibližně 5-8 let, neznačková většinou jen 3-5 let (někdy i méně).

Po skončení životnosti baterie, která se většinou projeví již velmi krátkým dojezdem elektrokola nastává otázka co dál. 

Na výběr je ze dvou možností

1. Zakoupení nové baterie

Tato možnost je většinou ta dražší a vyplatí se v případě, že již máte baterii celkově opotřebovanou, tzn.obal baterie je mechanicky poškozen, případně opotřebován. Výhodou pořízení nové baterie je nový obal baterie + ochranná elektronika BMS.

2. Repase baterie

V případě, že je obal baterie v pořádku, je většinou cenově výhodnější nechat baterii odborně zrepasovat a tím ušetřit určitou část nákladů na pořízení nové baterie.
Při repasování baterie dojde pouze k výměně všech článků uvnitř baterie za nové a obal + BMS (pokud je funkční) zůstávají původní. Navíc, při repasování je většinou možné díky kvalitním článkům navýšit stávající kapacitu baterie a tím výrazně prodloužit dojezd elektrokola.

Není repase jako repase

Na našem trhu můžete najít hned několik firem, které se zabývají repasováním akumulátorů do elektrokol, ale základním kritériem pro výběr té správné by neměla být jen nejnižší cena, ale i kvalita provedené práce s ohledem na bezpečnou funkci baterie a hlavně kvalita samotných článků použitých při repasi. Často bohužel dochází a to hlavně v případě podezřele nízké ceny k použití falešných článků které se tváří jako značkové, ale pod "hezky" potištěným obalem se skrývá pouze obyčejný noname článek z levné čínské produkce, který rozhodně není stavěn pro vysoké proudové zatížení motorem elektrokola. Baterie sestavená z takovýchto článků bohužel dlouho nevydrží a její životnost končí většinou do 2 až 3 let a někdy i mnohem dříve. Je třeba si uvědomit, že záruční lhůta 24 měsíců poskytovaná na repasi baterie platí pouze na provedenou práci, ale zákonem stanovená záruka na životnost samotných článků je pouze 6 měsíců. Smutné na tom všem je, že některé z firem, které repasují baterie, používají články z neověřených zdrojů, takže ani sami vlastně netuší jaká je jejich kvalita.

Proč tedy repasovat u nás?

1. Garantujeme, že v baterii jsou vždy použity pouze originální články nejvyšší kvality značek SAMSUNG, PANASONIC a LG pocházející přímo z továren od výrobce

2. Každá baterie je zhotovena dle přísných norem a předpisů s ohledem na bezpečnost

3. Výsledná cena je úměrná kvalitě použitých článků a provedené práci

4. Životnost takto repasované baterie může být až 8 let
     

Orientační ceník repase baterií

napětí baterie požadovaná kapacita baterie

(uvedená cena při použití článků 2,9Ah) 
8,7 Ah 11,6 Ah 14,5 Ah 17,4 Ah 20,3 Ah
24 V 5 190,- 5 790,- 7 690,- 8 290,- 8 690,-
36 V 5 990,- 7 890,- 8 890,- 10 290,- 11 290,-
48 V 7 990,- 9 050,- 10 390,- 12 990,-

Ceny vč.DPH 10%

Veškeré uvedené ceny jsou pouze orientační a platí při použití maximálního počtu článků s menší kapacitou 2,9Ah. Pokud se do obalu baterie vejde pouze menší počet článků, je třeba použít články s kapacitou 3,5Ah, které jsou cenově dražší.  Vše tedy záleží na velikosti konkrétního obalu baterie a požadované kapacitě. Dle těchto parametrů lze následně určit typ článků, které budou použity při repasi a tím i výslednou cenu.  

Akumulátory k repasi dodávejte prosím spolu s nabíječkou, popřípadě klíčky ke spínací skříňce, abychom mohli ověřit, že vše správně funguje.

Každou baterii před provedením repase podrobujeme zátěžovému testu na měřícím přístroji pro ověření zbývající kapacity a správné funkce BMS (ochranná a řídící elektronika baterie).

Záruka 24měsíců (na výrobní vady), nevztahuje se na životnost akumulátorů, původní obal a elektroniku (BMS) akumulátoru.

Doba repase cca 14 dnů

Více informací na tel. 606 455 609 nebo přímo v prodejně